Ile dostaniesz za złomowanie auta?

Gdy nadchodzi ten dzień, w którym nasze auto nie jest już zdolne do dalszej jazdy, trzeba je oddać na złom. No cóż. Przyszedł na nie kres i nic tego nie zmieni. Nie zawsze musi to być główny powód, dla którego oddajemy pojazd na złom. Może to być po prostu fakt, że dalsze utrzymanie naszego auta nie jest już opłacalne. Ile zatem dostaniesz za złomowanie auta?

Na to pytanie nie istnieje jedna, konkretna odpowiedź. Wszystkie stacje demontażu posiadają swoje indywidualne cenniki. Na to, ile możemy dostać za zezłomowanie naszego auta, wpływa wiele czynników. Są to między innymi model pojazdu oraz jego marka, stan techniczny czy też jego waga. Aby sprawdzić, która ze stacji oferuje najkorzystniejsze warunki złomowania pojazdu, warto porównać kilka ofert konkretnych firm. Ważny powinien być dla nas również fakt, abyśmy jako właściciele auta w jak najszybszym czasie otrzymali gotówkę za zezłomowany pojazd i mogli załatwić wszystkie niezbędne formalności w urzędzie.

Co należy zrobić, aby legalnie pozbyć się auta?

Aby nasz pojazd mógł być legalnie zezłomowany, jego waga nie powinna być mniejsza, niż 90% masy wpisanej w dowodzie rejestracyjnym. Jeśli tak nie będzie, za każdy kilogram niedowagi musimy zapłacić określoną kwotę. Na kwotę, jaką jesteśmy w stanie dostać od stacji demontażu, jak już wspominaliśmy, składa się kilka czynników. Wiek pojazdu, model i marka, masa i stan techniczny. Jeśli dodatkowo w złomowanym aucie do użytku nadają się jeszcze alufelgi bądź opony, możemy dostać dodatkowe pieniądze.

Złomowanie auta – cena

Wartość za 1 kg masy samochodu osobowego, jaką możemy otrzymać to zazwyczaj kwota 0,40 zł. Gdy mowa o samochodach ciężarowych jest to kwota 0,60 zł. Wszystko uzależnione jest od masy pojazdu. Im cięższy i kompletny tym kwota za jego złomowanie będzie wyższa. Cena, jaką możemy dostać za przeciętne auto osobowe to ok. 400-600 zł.

Wiele firm chce jak najlepiej wycenić pojazdy, aby korzyść była obopólna. Dlatego warto wybrać taką stację demontażu, aby móc w pełni legalnie i bardzo rzetelnie dokonać kasacji naszego auta. Ponieważ rozbieranie pojazdu na własną rękę lub w stacji demontażu, która nie ma odpowiedniego pozwolenia, jest po prostu nielegalne. Ponieważ tylko stacje, które mają pozwolenia Marszałka Województwa, mogą wydać stosowne dokumenty potwierdzające całkowitą kasację pojazdu. Dzięki temu możemy załatwić wszystkie niezbędne formalności, jak również odzyskać OC. Więc jeśli planujemy oddać nasze auto na złom i jeszcze coś za nie dostać warto wybrać się do autoryzowanej stacji demontażu i tam dokonać kasacji auta.

Darmowa wycena

+48 666 116 110

Szybki kontakt!
+
Wyślij!